Злочинець чи жертва: як здобути виправдання, а не судимість
![Злочинець чи жертва: як здобути виправдання, а не судимість Злочинець чи жертва: як здобути виправдання, а не судимість](https://media.unt.ua/thumb/thumb.php?src=/upload/17.01.2024/e9ca2f92ecf27b0adb5db098a9d627a3.jpeg&size=1200x800)
Якщо пересічний громадянин чує «стаття 40 Кримінального кодексу України», то мимоволі очікує на продовження, в якому мова вже піде про те або інше покарання. Та чи хіба кожна норма загрожує накладанням санкцій? Є положення, що реабілітують особу, навіть якщо формально вчинене суспільно небезпечне діяння. Про це розповідають в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.
Особливість статті 40 Кримінального кодексу України полягає у тому, що вона застосовується до правослухняних суб’єктів, які скоїли злочин лише під впливом фізичного примусу. На практиці це виглядає так: люди, котрих у спосіб, небезпечний для життя та здоров’я змусили порушити закон, підлягають виправданню. Головною умовою для введення цього положення у дію є те, що на вибір жертви повинен здійснюватися непереборний тиск сторонніх загрозливих чинників:
-позбавлення волі;
-нанесення побоїв;
-катування;
-інші максимально небезпечні фактори.